خریداری 1500 پتنت مایکروسافت توسط شیائومی

خریداری 1500 پتنت مایکروسافت توسط شیائومی ؛ تولید‌کننده چینی گوشی‌های هوشمند، شیائومی اعلام کرد که قصد دارد 1500 پتنت مایکروسافت را خریداری کند. بسیاری از این پتنت‌ها مربوط به نرم‌افزارهای موبایل است و نشان می‌دهد این شرکت راه کشورهای غربی را پیش گرفته است. این شرکت بیشترین سهم بازار چین را به خود اختصاص داده و اکنون می‌خواهد در خارج از چین نیز رشدی سریع داشته باشد.

همکاری شیائومی و مایکروسافت اکنون بیشتر از پیش شده و اکنون شیائومی پتنت‌های مایکروسافت را خریداری می‌کند و اپلیکیشن‌های آفیس و اسکایپ را بر روی گوشی‌هایش نصب می‌کند.

در سال 2014 شرکت اریکسون از شیائومی در هند شکایت کرد و به همین خاطر فروش برخی از گوشی‌های شیائومی در هند ممنوع شد. از آن پس شیائومی سعی کرده تا لیست پتنت‌های خود را گسترش دهد و به همین خاطر قراردادهایی با کوآلکام نیز ثبت شده است.

به نظر می‌رسد شیائومی تحقیقات گسترده‌ای را انجام داده زیرا به‌تازگی با عرضه درون Mi Drone درون‌های DJI را هدف گرفته؛ درون‌هایی که در زمینه عکاسی حرف اول را می‌زنند. درون شیائومی با قیمت کمتر ویژگی‌هایی شبیه به درون‌های DJI دارد و با آن قابل مقایسه است.

شیائومی اعلام کرد در کنار توافق این شرکت و مایکروسافت در مورد پتنت‌ها، از این پس اپلیکیشن‌های آفیس مایکروسافت و اسکایپ نیز از ابتدا بر روی گوشی‌هایش نصب می‌شوند. این کار به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا میلیون‌ها کاربر شیائومی در آسیا را جذب کند.

هرچند مایکروسافت کاربران ویندوز فونی زیادی ندارد و در بخش موبایل عملکرد موفقی نداشته، تلاش می‌کند تا حضور بیشتری روی گوشی‌های اندروید و iOS داشته باشد.

از سپتامبر امسال، گوشی‌های شیائومی شامل می 5، می مکس، می 4 اس، ردمی نوت 3 و ردمی 3 با نرم‌افزار‌های ورد، اکسل، پاورپوینت، اوت‌لوک و اسکایپ روانه بازار می‌شوند.

منبع : MASHABLE

filbuy

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نرم افزار ماشین حساب مهندسی(fx-Calc 4.8.3)

د ژوئن 6 , 2016
نرم افزار ماشین حساب مهندسی(fx-Calc 4.8.3) نرم افزار ماشین حساب مهندسی fx-Calc یک ماشین حساب فوق حرفه ای و توانمند برای سیستم عامل ویندوز است . این نرم افزار در ابتدا از یک ماشنی حساب ساده و کلی تشکیل شده است اما شما می توانید با سلیقه خودتان و بر […]