مایکروسافت پتنت جدیدی برای کورتانا ارائه می دهد

مایکروسافت پتنت جدیدی برای کورتانا ارائه می دهد ؛ مایکروسافت درخواست پتنتی را داده که با تکنولوژی‌اش فقط یک دستگاه با شنیدن «Hey, Cortana» فعال می‌شود. اگر هم موبایل ویندوز 10 داشته باشید، هم مچ‌بند مایکروسافت بند، هم سرفیس پرو 4 و هم کامپیوتری با ویندوز 10 و از کورتانا چیزی بپرسید، ناگهان همه این دستگاه‌ها با هم فعال می‌شوند و جواب شما را می‌دهند.
مایکروسافت می‌خواهد امکانی به دستیار هوشمند Cortana اضافه کند که طبق آن، دستگاه‌های مایکروسافت به‌طور هوشمند به درخواست‌های ما پاسخ می‌دهند.

مایکروسافت پتنت جدیدی برای کورتانا ارائه می دهد
مایکروسافت پتنت جدیدی برای کورتانا ارائه می دهد

برای مثال، اگر بخواهید برای صبح بیدار شدن آلارمی روی گوشی‌تان تنظیم کنید، آلارم ممکن است روی دستگاه دیگری تنظیم شود. در این پتنت، که «داوری دستگاه برای دستگاه‌های شنیداری» نام دارد، دستگاه‌ها پیش از فعال شدن با هم گفت‌وگو می‌کنند و درنهایت به نتیجه می‌رسند که کدام یک وظیفه مورد نظر را برعهده بگیرد.
یک مثال دیگر این است که اگر دستگاهی در انجام دادن وظیفه‌ای ناتوان باشد، آن را به دستگاهی دیگر می‌سپرد. مثلا اگر روی کامپیوتر خود بنویسید «Call Mom»، کامپیوتر این وظیفه را به موبایل منتقل می‌کند.
 
منبع : phonearena

filbuy

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نرم افزار ساعت دار برای مک(Awaken v6.0.2 MAC)

س ژوئن 7 , 2016
نرم افزار ساعت دار برای مک(Awaken v6.0.2 MAC) یکی از برنامه هایی که با استفاده از آن می توانید سیستم خود را در زمان هایی معینی به صورت خودکار روشن و خاموش کنید Awaken می باشد با این کار می توانید سروقت از خواب بیدار شوید و به کارهای روزمره‌ی خود برسید. […]